На сучасному етапі розвитку Української держави особливої актуальності набуває проблема створення умов для формування особистості, яка має високий рівень самосвідомості, творчої активності, відповідальності, керується у своїй суспільно корисній діяльності та поведінці гуманістичними цінностями. Таку людину може виховати школа, для якої пріоритетом є розвиток активно-творчих можливостей особистості. У зв'язку з цим соціальні та педагогічні проблеми гуманізації виховного процесу загальноосвітньої школи стають пріоритетними в українському суспільстві. Це призвело до пошуків нових форм і методів виховання.
ВІКТОРІЯ ВЕРЕЩАГІНА
блог вчителя з трудового навчання та техгології
четверг, 3 декабря 2015 г.
вторник, 1 декабря 2015 г.
Гра як засіб розвитку творчих здібностей на уроках образотворчого мистецтва
Гра - відображення життя. Тут все «начебто», «понарошку», але в цій умовній обстановці, яка створюється уявою дитини, багато справжнього; дії граючих завжди реальні, їхні почуття, переживання справжні, щирі.
Дитяча творчість проявляється в задумі гри і в пошуку коштів для його реалізації. Однак вони не виношують свій задум, не готуються тривалий час до виконання ролі. Вони грають для себе, висловлюючи свої мрії та прагнення, думки і почуття, які володіють ними зараз. Тому гра - завжди імпровізація.
Дитяча творчість проявляється в задумі гри і в пошуку коштів для його реалізації. Однак вони не виношують свій задум, не готуються тривалий час до виконання ролі. Вони грають для себе, висловлюючи свої мрії та прагнення, думки і почуття, які володіють ними зараз. Тому гра - завжди імпровізація.
воскресенье, 29 ноября 2015 г.
Арт-терапія на заняттях студії образотворчого мистецтва
На даний момент поряд з навчанням велика увага приділяється здоров'ю дітей. Розробка і впровадження нових результативних здоров'язберігаючих педагогічних технологій, форм і методів навчання сприяють збереженню здоров'я, різнобічному розвитку дитини і є життєвоважливою необхідністю сучасної системи освіти. Але не потрібно забувати, що поняття «здоров'я» включає в себе не тільки фізичне, а й психічне здоров'я дітей. Як вчитель образотворчого мистецтва я постійно шукаю в викладанні предмета нові грані і приховані резерви навчання і виховання дітей. Заняття образотворчим мистецтвом настільки багатогранне, що дозволяє вирішувати не тільки питання про духовне, а й психофізичне здоров'я школярів. Адже малювання не просто сприяє розвитку дитини і пов'язує між собою найважливіші функції: зір, рухову координацію, мову і мислення, а й визначає духовне становлення і психологічний розвиток особистості.
пятница, 27 ноября 2015 г.
«Свято кольорових олівців»
Мета:
- Розвивати творче мислення учнів, уяву; прищеплювати любов до прекрасного, до мистецтва;
- Прищеплювати навички спілкування учнів один з одним;
- Закріпити знання, вміння та навички отримані на уроках образотворчого мистецтва. Обладнання: папір формату А4,АЗ,А1, кольорові олівці, фломастери.
Хід заходу
«Здрастуйте дорогі учасники і гості! Сьогодні ми зібралися для того щоб пограти, повеселитися і підняти свій настрій, а ще для того щоб подивитися, чому ми навчилися на наших заняттях. Не будемо відтягувати задоволення. Ми починаємо!"
- Розвивати творче мислення учнів, уяву; прищеплювати любов до прекрасного, до мистецтва;
- Прищеплювати навички спілкування учнів один з одним;
- Закріпити знання, вміння та навички отримані на уроках образотворчого мистецтва. Обладнання: папір формату А4,АЗ,А1, кольорові олівці, фломастери.
Хід заходу
«Здрастуйте дорогі учасники і гості! Сьогодні ми зібралися для того щоб пограти, повеселитися і підняти свій настрій, а ще для того щоб подивитися, чому ми навчилися на наших заняттях. Не будемо відтягувати задоволення. Ми починаємо!"
среда, 25 ноября 2015 г.
Майстер-клас для учнів студії образотворчого мистецтва
Тема: Виготовлення тапочок з шерсті способом мокрого валяння.
Виготовлення виробу розраховано на 15 годин, 3-4 заняття (в залежності від вікового складу гуртківців та розподілу годин щодо розкладу занять).
Мета:
-Познайомити з історією виникнення валяння повсті і видами валяння.
-Працювати з повстю, виконувати основні прийоми, закріпити практичні знання та вміння.
-Формування і розвиток пізнавального інтересу до предмета, рукоділля, розвитку самостійності.
-Формування навичок культури праці: точності, акуратності, економної витрати матеріалів.
Виготовлення виробу розраховано на 15 годин, 3-4 заняття (в залежності від вікового складу гуртківців та розподілу годин щодо розкладу занять).
Мета:
-Познайомити з історією виникнення валяння повсті і видами валяння.
-Працювати з повстю, виконувати основні прийоми, закріпити практичні знання та вміння.
-Формування і розвиток пізнавального інтересу до предмета, рукоділля, розвитку самостійності.
-Формування навичок культури праці: точності, акуратності, економної витрати матеріалів.
понедельник, 23 ноября 2015 г.
Майстер-клас «Декупаж»
Тема: «Декоративна пляшка в техніці «Декупаж »
Цілі: познайомити з історією виникнення та розвитку техніки "Декупаж", з основним застосуванням в інтер'єрі; cпособствовать формуванню основних прийомів виготовлення виробів в техніці «Декупаж»; Обладнання, матеріали та інструменти: зразки виробів, заготовки серветки з картинками для вирізання, ножиці, клей ПВА, лак для декупажу, акрилові фарби.
1. Організаційний момент
2. Знайомство з технікою декупаж
Цілі: познайомити з історією виникнення та розвитку техніки "Декупаж", з основним застосуванням в інтер'єрі; cпособствовать формуванню основних прийомів виготовлення виробів в техніці «Декупаж»; Обладнання, матеріали та інструменти: зразки виробів, заготовки серветки з картинками для вирізання, ножиці, клей ПВА, лак для декупажу, акрилові фарби.
Хід заняття
2. Знайомство з технікою декупаж
суббота, 21 ноября 2015 г.
Майстер-клас з паперопластики
Тема: «Троянди з гофрованого паперу (цукерковий букет).
Мета: знайомство з виразними можливостями та особливостями роботи з гофрованим папером.
Обладнання: гофрований папір, ножиці, скотч, флористична стрічка, дріт, нитки, цукерки, флізелін, органза, стрічка. Хід заняття.
1. Організаційний момент.Мета: знайомство з виразними можливостями та особливостями роботи з гофрованим папером.
Обладнання: гофрований папір, ножиці, скотч, флористична стрічка, дріт, нитки, цукерки, флізелін, органза, стрічка. Хід заняття.
2. Повідомлення теми майстер-класу.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)